Słońce
to niezależność
energetyczna

Podczerwień
- Energia Życia

Fotowoltaika-produkcja prądu

Z dala od energii jądrowej

W stronę innowacyjnego i bezpiecznego systemu produkcji energii elektrycznej

Czy fotowoltaika się opłaca?
 
Główną korzyścią tego systemu jest obniżenie kosztów wynikających z rachunków za prąd.
Czy faktycznie fotowoltaika to opłacalne rozwiązanie? Czy możemy liczyć na szybkie oszczędności z tym związane? Ile potrzebujemy zainwestować własnych środków? Ile paneli będzie potrzebnych aby zaspokoić nasze potrzeby energetyczne?  Jak możemy zagospodarować nadwyżki energii powstałe z własnej przydomowej produkcji? I ostatecznie – jak długo zwraca się nasza inwestycja?

Odpowiedzi będą różne, gdyż istotne w tym rozwiązaniu a właściwie kluczowe jest to  iż zużycie bądź zapotrzebowanie na zużycie  energii dla każdego podmiotu, gospodarstwa domowego czy biznesu będzie inne.

Fotowoltaika dla Twojego domu
 
Od czego zatem zacząć więc swoją własną kalkulację na system fotowoltaiki?

Od ustalenia zapotrzebowania na zużycie energii dla Twojego domu lub biznesu. Zakłada się średnio, że czteroosobowa rodzina w domu jednorodzinnym zużywa około 5000 kWh rocznie.

Przy szacunkowym zużyciu wyprodukowanej energii solarnej na własne potrzeby na poziomie 30% będziemy potrzebować instalację o wydajności ok. 6 kW. W skład tej instalacji wejdzie ok. 18 paneli fotowoltaicznych, inwerter, system montażowy plus robocizna to łączny koszt ok. 30 000 PLN brutto.
Wykonując kalkulację kosztów należy pamiętać o zwrocie kosztów z inwestycji, które w/w przypadku wynoszą 7 lat. Jest to natomiast w dużej mierze zależne od wysokości bieżącego zużycia z własnej produkcji.

Aby obniżyć koszty zakupu można skorzystać z ulgi podatkowej tzw. ulga termomodernizacyjna, którą reguluje ustawa z dnia 9 listopada 2018 r. Zgodnie z tą ustawą łączna kwota odliczeń nie może przekroczyć 53 tys. PLN.

Niewykorzystaną nadwyżkę energii wyprodukowanej oddamy do sieci energetycznej, 80% tej nadwyżki możemy odebrać w przeciągu 12 miesięcy.

 

Dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla Twojego domu i firmy!!!

 

  

Bezpłatny audyt fotowoltaiczny

W oparciu o profesjonalny audyt fotowoltaiczny wykonywany przez naszych Ekspertów , każdy z Klientów otrzymuje indywidualne rozwiązanie dobrane na postawie przeprowadzonej analizy zapotrzebowania na energię elektryczną oraz zidentyfikowane możliwości montażowe panujące na terenie danej nieruchomości.

 

 

Projekt instalacji

Nasz zespół inżynierów wykona dedykowany dla Ciebie projekt elektryczny oraz wizualny Twojej instalacji  fotowoltaicznej. Zaproponowane rozwiązanie stworzymy  w oparciu o certyfikowane i spełniające normy zakładów energetycznych  podzespoły o najwyższej jakości.

 

Montaż instalacji

W oparciu o powstałą dokumentację techniczną wykonamy montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wstępny rozruch. Czas montażu to około 1-3 dni dla instalacji o mocy nie przekraczającej 20 kW.

 

 Zgłoszenie do sieci

Nasza praca  nie kończy się na montażu, nasz dział techniczny w ramach oferty przygotowuje również kompletne dokumenty niezbędne do przyłączenia instalacji.

 

Monitoring oszczędności

Na życzenie Klienta prowadzimy stały monitoring uzysków z instalacji, a w razie konieczności nasz dział serwisowy przygotowany jest na szybką reakcję. 

 

 

Zobacz również ...

Baza wiedzy

 

Sunlike Polska - Centrum Energii Słonecznej - Fotowoltaika-produkcja prądu

Umów się
na bezpłatną wycenę !

Ul. Wiosenna 12
55-003 Nadolice Małe
NIP 8971784095

Kontakt telefoniczny:
+48 888 55 10 10

email: biuro@sunlike.eu