Słońce
to niezależność
energetyczna

Podczerwień
- Energia Życia

Komfort

Optymalny system ogrzewania domu a energia elektryczna

Czym ogrzać dom? – to podstawowy problem, z którym każdy inwestor musi się zmierzyć już na etapie planowania inwestycji.

Wybór typu ogrzewania zależy od wielu czynników: kubatury i konstrukcji domu, dobrej izolacji termicznej, położenia budynku, charakteru zabudowy (budynek wolno stojący czy zabudowa szeregowa), a nawet rejonu kraju. Istotny jest również dostęp do mediów – miejskiej sieci ciepłowniczej czy instalacji gazowej. Dla wielu mieszkańców przesądzającym o wyborze ogrzewania będzie oczywiście aspekt ekonomiczny.

Przy planowaniu systemu grzewczego warto wziąć także pod uwagę nie tylko bieżące, ale i przyszłe potrzeby jego użytkowników i zastanowić się czy np. uciążliwa obsługa kotła na paliwo stałe lub ciągłe dokładanie opału do kominka nie okażą się przeszkodą kiedy będziemy w wieku emerytalnym. Nie bez znaczenia jest też kwestia bezpieczeństwa i zachowania równowagi pomiędzy komfortem korzystania z energooszczędnych i niezawodnych urządzeń a utrzymaniem harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Weźmiemy zatem pod uwagę tylko jeden czynnik – ekonomiczny. Okazuje się, że porównanie różnych źródeł energii (w aspekcie inwestycji i eksploatacji): paliw stałych, płynnych, gazowych, pomp ciepła, kolektorów czy energii elektrycznej, obali jeszcze ciągle obecny wśród Polaków mit, że ogrzewanie elektryczne jest znacznie droższe od pozostałych systemów grzewczych. Ten stereotyp jest pozostałością po czasach, w których energia elektryczna w stosunku do np. relatywnie taniej energii czerpanej z węgla była stosunkowo droga, a urządzenia energochłonne, nieefektywne i prymitywne w konstrukcji.

Dziś w wyniku postępu technologicznego mamy do dyspozycji nowoczesny i ekonomiczny system ogrzewania falami podczerwieni, a możliwość korzystania ze specjalnej II taryfy, sprawia że tego typu ogrzewanie staje się coraz bardziej konkurencyjne w stosunku do pozostałych źródeł ogrzewania. Do wyboru tego rozwiązania zachęcają również inne wartości dodane. Energia elektryczna jest powszechnie dostępnym źródłem ciepła, „czystym” i bezpiecznym z powodu braku emisji spalin.

Ogrzewanie prądem nie wymaga magazynowania opału i produktów spalania.

Jest tańsze na poziomie inwestycyjnym, ponieważ korzystamy jedynie z odpowiednio rozbudowanej instalacji elektrycznej – nie obchodzi nas budowa komina, kotłowni, etc. Urządzenia grzewcze zasilane prądem charakteryzuje bardzo wysoka sprawność – energia cieplna wytwarzana jest w miejscu jej użytkowania, nie występują zatem straty ciepła związane z jej przesyłem. Mamy wpływ na jej zużycie dostosowując pobór energii do aktualnych potrzeb regulując ilość i czas poboru w ciągu doby. Łatwe do regulacji urządzenia – oferują ręczne lub automatyczne sterowanie i precyzję ustawienia temperatury.

Ponadto ogrzewanie Infrared jest energooszczędne, ponieważ dostarcza tyle ciepła ile potrzebujemy i tam gdzie tego potrzebujemy, a niecentralne ogrzewanie, w przeciwieństwie do centralnego, umożliwia mieszkańcom dowolne kształtowanie temperatury w każdym pomieszczeniu. Jeśli dodamy do tego wysoki komfort termiczny, który uzyskamy dzięki dużej wydajności i precyzyjnej regulacji oraz niskie koszty eksploatacji i konserwacji – przegląd instalacji elektrycznej odbywa się raz na pięć lat – wybór tego rodzaju ogrzewania wydaje się być przesądzony.

Sunlike Polska - Centrum Energii Słonecznej - Komfort

Umów się
na bezpłatną wycenę !

Ul. Wiosenna 12
55-003 Nadolice Małe
NIP 8971784095

Kontakt telefoniczny:
+48 888 55 10 10

email: biuro@sunlike.eu