You are currently viewing Ile kosztuje 8 paneli fotowoltaicznych?

Ile kosztuje 8 paneli fotowoltaicznych?

Orientacyjny koszt 8 paneli fotowoltaicznych bez montażu to około 5000 zł. Jest to tylko koszt samych paneli bez montażu i części niezbędnych do wykonania instalacji fotowoltaicznej.

Sprawdź też artykuł o dofinansowaniach do paneli fotowoltaicznych. https://sunlike.eu/blog/fotowoltaika-dofinansowania-2023/

Jakie dodatkowe są koszty poza 8 panelami fotowoltaicznymi?

Koszt 8 paneli fotowoltaicznych zależy przede wszystkim od tego jaką moc paneli dobierzemy. Najpopularniejsze są moduły o mocy 410-450W. Technologia w której są one wykonane to multi-busbar (MBB) co zmniejsza ryzyko mikropęknięć, powoduje wolniejszą degradację modułu i mniejsze straty.

panele fotowoltaiczne Wrocław

Lubiane i stosowane przez naszych klientów moduły to **TRINA SOLAR TSM-425-DE09R.08W VERTEX S MONO CZARNA RAMA.** To monokrystaliczny moduł fotowoltaiczny serii Vertex S o mocy 425 W, który cechuje się doskonałą sprawnością aż 21,3%. Moduł ten wykorzystuje technologię MBB oraz ogniwa half-cut. Ma aż 15 lat gwarancji oraz jest kompatybilny z wieloma falownikami.

Koszt 8 paneli fotowoltaicznych z montażem to około 18 000- 23000 złotych, w zależności od mocy, producenta, konstrukcji oraz od zastosowanego falownika. Warto zwrócić uwagę na jakość paneli i montażu, aby był on przeprowadzony zgodnie z zasadami PPOŻ.

Jaki falownik do instalacji z 8 panelami?

Najlepszy falownik dla 8 paneli fotowoltaicznych zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także od mocy i rodzaju paneli.

Warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie. Przy wyborze falownika należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak jego moc, sprawność, funkcje bezpieczeństwa i żywotność.

Ważne jest też czy falownik ma być kompatybilny z magazynem energii. Szczególnie polecanym przez nas rozwiązaniem jest falownik **HUAWEI SUN2000-3KTL-M1.**

Produkt ten ma na celu zmaksymalizowanie wydajności energetycznej instalacji i jest w komplecie **z modułem WiFi** **Falownik Huawei**  pracuje z siecią trójfazową. Cechuję go większa możliwość ochrony instalacji fotowoltaicznej przez wykrywanie powstania łuku elektrycznego (AFCI) oraz namierzanie uszkodzonych obwodów DC ( dzieki technologii sztucznej inteligencji AI) Maksymalna sprawność inwertera Huawei SUN2000 to 98,2%! Dodatkowo ma możliwość współpracy z **systemami magazynowania energii LUNA2000.**

Podsumowując

Koszt montażu instalacji fotowoltaicznej z 8 panelami fotowoltaicznymi i z magazynem energii wynosi około 23 000 zł. Jeżeli interesuje Cię Fotowoltaika we Wrocławiu lub w innym mieście to doradzimy i pomożemy przy wyborze optymalnych falowników oraz paneli.