You are currently viewing Jak działają grzejniki na podczerwień?

Jak działają grzejniki na podczerwień?

Obecnie wiele osób kieruje swoją uwagę w kierunku odnawialnych źródeł energii (tak zwanych OZE) i alternatywnych sposobów na ogrzewanie swoich domów. Cenione są metody, które nie tylko pozwalają na podnoszenie temperatury w pomieszczeniach, ale także są oszczędne i ekologiczne. Można do nich zaliczyć między innymi grzejniki elektryczne na podczerwień. Czym one dokładnie są, jak działają i ile prądu zużywają?

Czym są grzejniki na podczerwień?

Czym tak właściwie są grzejniki elektryczne na podczerwień? To nowoczesne urządzenia, inaczej zwane promiennikami. Mają one formę specjalnych przewodów, które są instalowane w modułach grzewczych. Stosując je, unikasz emisji spalin oraz nie musisz już stawać przed koniecznością magazynowania opału, na przykład węgla. Bardzo szybko nagrzewają się one nawet do 100°C, a ciepło to zostaje następnie oddane bezpośrednio do pomieszczenia. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie jest możliwość podłączenia ich do prądu, który jest ich źródłem zasilania.

Oprócz tego, że są ekologicznym źródłem energii, grzejniki na podczerwień mają także inne zalety. Przede wszystkim są one łatwe w montażu i zajmują niewiele miejsca w pomieszczeniu. Ich nowoczesne, ergonomiczne kształty sprawiają, że dyskretnie wtapiają się w wystrój Twojego wnętrza. Atrakcyjna jest także cena grzejników na podczerwień oraz długi czas ich żywotności.

Jak działają grzejniki na podczerwień?

Urządzenia te wykorzystują w swojej pracy promieniowanie i jego efekty. W ten sposób unika się tracenia energii, co wpływa na koszty ogrzewania grzejnikami na podczerwień. Ciepło przekazywane jest bowiem bezpośrednio na osoby i przedmioty znajdujące się w danym pomieszczeniu. W ten sposób można też uniknąć gwałtownej cyrkulacji powietrza i znacznych różnic w temperaturach. Energia wysyłana jest przy pomocy fal wydzielanych przez urządzenia i trafia od razu dokładnie tam, gdzie powinna, wnikając aż do 8 centymetrów w głąb ciała.

Ciepło, jakie emitują te nowoczesne urządzenia, jest bardzo przyjemne i sprawia, że atmosfera w danym pomieszczeniu jest odczuwalnie lepsza. Nie tylko uregulują one temperaturę, ale także sprawią, że przestrzeń stanie się wyraźnie czystsza, a wszystko to dzięki zlikwidowaniu problemu wzbijającego się kurzu i innych zanieczyszczeń, które przemieszczają się wraz z powietrzem.

Jak wybrać grzejnik na podczerwień?

W trakcie wybierania właściwego grzejnika elektrycznego na podczerwień należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim będzie to rodzaj i wielkość pomieszczenia, które chcesz z jego pomocą ogrzewać. Przewody zostaną zainstalowane w miejscu, w którym będą one mogły działać w najbardziej wydajny sposób. Postaw na produkt, którego moc jest dopasowana do Twojego zapotrzebowania. Zwróć także uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są grzałki w urządzeniu i jaka jest ich konstrukcja.

W trakcie wyboru wiele osób bierze pod uwagę to, jaka jest cena grzejników na podczerwień. Postaw na urządzenie, które mieści się w Twoim budżecie, ale równocześnie postaraj się wybrać jak najlepszą klasę ochrony. Warto także zdecydować się na prosty, ponadczasowy design, który będzie dobrze wyglądał bez względu na przemijające trendy oraz modę. Zastanów się też, czy chcesz mieć możliwość zdalnego sterowania urządzeniem, czy może jednak wystarczy Ci tylko ręczne ustawianie jego parametrów.

Grzejniki na podczerwień – ile prądu zużywają?

Wiele osób zastanawia się, ile prądu grzejniki elektryczne na podczerwień pobierają w trakcie pracy. Warto wcześniej wiedzieć, na jakie zużycie i ceny warto przygotować się, instalując grzejniki na podczerwień – koszty ogrzewania obejmują przede wszystkim środki przeznaczone na zakup i montaż urządzenia. Zależą też od tego, ile prądu grzejniki na podczerwień zużywają w trakcie pracy. Idealnie łączy się więc ono z fotowoltaiką. Jeśli pozyskujesz energię z OZE, to tego typu źródło ciepła może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem – tanim, wydajnym i ekologicznym. Pamiętaj, że kosztach ogrzewania grzejnikami na podczerwień nie zawierają się straty w generowanej energii, dzięki czemu zużycie prądu jest o wiele bardziej wydajne. 

Zazwyczaj w przeciętnym pomieszczeniu wystarczy zamontować zaledwie jeden grzejnik elektryczny na podczerwień, by skutecznie ogrzać całą powierzchnię. Taka wydajność przekłada się na mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie także na niższe rachunki oraz na większą ochronę środowiska naturalnego. Postaw na nowoczesne technologie, które wychodzą naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom ludzi. Warto inwestować w odnawialne źródła energii i wydajne sprzęty, dzięki którym zapewnisz całej swojej rodzinie bezpieczeństwo energetyczne. Jeżeli masz wątpliwości, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą zajmującą się instalacją grzejników, która odpowie na wszystkie pytania – ile prądu zużywają, jakie są koszty ogrzewania oraz jak wysoka jest cena grzejników elektrycznych na podczerwień.

Sprawdź też nasz artykuł: jak oszczędzać prąd!