You are currently viewing Najtańszy dostawca energii 2023

Najtańszy dostawca energii 2023

Wybór dostawcy energii elektrycznej może być skomplikowany, ponieważ cena energii elektrycznej zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, rodzaj umowy i zużycie energii. Warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  1. Rodzaj taryfy: Niektóre firmy oferują taryfy stałe, które gwarantują stałą cenę energii przez określony czas, podczas gdy inne oferują taryfy zmienne, które mogą się zmieniać w zależności od popytu na rynku.
  2. Zużycie energii: Twoje roczne zużycie energii ma duży wpływ na cenę, którą płacisz. Jeśli dużo zużywasz, mogą Cię interesować taryfy z niższą stawką za kWh przy wyższym zużyciu.
  3. Dodatkowe opłaty: Niektóre firmy mogą naliczać dodatkowe opłaty, takie jak opłaty za obsługę czy przesył. Warto sprawdzić, czy są one wliczone w cenę.
  4. Zrównoważona energia: Coraz więcej firm oferuje tzw. „zieloną energię”, czyli energię pochodzącą z odnawialnych źródeł. Ceny takiej energii mogą być nieco wyższe, ale może to być dla Ciebie ważne z punktu widzenia ekologicznego.

Pamiętaj, że najtańszy dostawca energii dla Ciebie może zależeć od Twoich indywidualnych potrzeb i sytuacji. Najlepszym sposobem na znalezienie najtańszego dostawcy jest porównanie ofert różnych firm. W Polsce istnieje wiele stron internetowych, które pomogą Ci porównać ceny energii od różnych dostawców, lecz one często nie biorą pod uwagę wszystkich aspektów, więc nie odpowiedzą ze 100% dokładnością.

Najniższe ceny prądu

Według naszej analizy i przyjęcia zużycia na poziomie 10 000kwh, najlepszą ofertę ma Polenergia, Eve oraz Fortum. Dalej Axpo, Energa, PGE, Enea, Tauron i E.ON.

Oczywiście przy Waszym zużyciu i ofercie danego dnia ten ranking może się nieco różnić.

najtańszy dostawca prądu 2023

Kogeneracja – Twój najtańszy dostawca prądu!

Kogeneracja to sposób wytwarzania energii oraz ciepła, zimna, etc. Jeżeli bardzo się interesujesz kto może Tobie najtaniej dostarczyć energię to powinieneś się zainteresować kogeneracją.

Jest to sposób na bardzo duże oszczędności, które się szybko zwracają – szczególnie podmiotom, które są bardzo energochłonne.

Po zainstalowaniu kogeneracji Twoje rachunki znacznie się obniżą i już nigdy nie będziesz musiał wpisywać w wyszukiwarce “tani prąd dla firm. Sprawdź czym jest kogeneracja