Słońce
to niezależność
energetyczna

Podczerwień
- Energia Życia

Ogrzewanie Podczerwienią - Czy warto?

Folia grzewcza emituje długofalowe promieniowanie podczerwone, oznaczane jako promieniowanie IR-C o długości fali 3-100 μm, bez widzialnego udziału światła. Fale te przechodzą przez powietrze bez jakichkolwiek ograniczeń, a w energię cieplną przekształcają się dopiero, kiedy dochodzą do powierzchni takich jak ściany domu, meble, a także organizm człowieka.

Zaletę folii stanowi jej zdolność do samoregulacji, która wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania. Zdolność ta opiera się o zasadę oporu cieplnego. Ze wzrastającą temperaturą folii, zwiększa się równocześnie opór elektryczny. Zgodnie z prawem Ohma maleje natężenie prądu, co skutkuje zmniejszeniem poboru mocy, a w efekcie również zużycia energii elektrycznej. Prąd elektryczny przechodzi przez warstwę molekuł węgla znajdujących się wewnątrz nośnego polimeru. W zimnym stanie znajdują się obok siebie, jednak ze wzrostem temperatury zaczynają się od siebie oddalać. W ten sposób następuje wzrost oporu elektrycznego, przy równoczesnym spadku mocy. Samoregulacja za pomocą folii pozwala na zaoszczędzenie energii elektrycznej nawet do 27%.

Uzyskanie takiej oszczędności polega na tym, że już przed osiągnięciem ustawionej temperatury na termostacie, wraz z rosnącą temperaturą folii, następuje spadek natężenia prądu, a tym samym również pobieranej mocy. Dodatkową korzyść wynikającą z zastosowania samoregulacji stanowi fakt, że zapobiega ona przegrzaniu warstwy dociskowej w przypadku jej nakrycia materiałem izolacyjnym (stylowy dywan, komoda itp.). Planując położenie folii możemy ze znacznie większą swobodą przystępować do rozmieszczenia mebli. Zastosowanie folii pozwala zapobiec powstawaniu tak zwanych „zimnych dziur“.

Ze względu na to, że czas nagrzewania systemu – do 15 minut od włączenia, możliwa jest bardzo dokładna regulacja, co oznacza, że ogrzewanie jest oszczędne. W połączeniu z zastosowaniem wysokiej jakości termostatów lub czujników w pomieszczeniach wraz z jednostkami sterującymi możemy uzyskać bardzo dokładną temperaturę, oddzielnie dla różnych części ogrzewanego obiektu, a tym samym osiągnąć potrzebny komfort.

Technologia folii grzewczej nie stwarza żadnych ograniczeń podczas wyboru nawierzchni do ułożenia. Stosowana jest do wszystkich rodzajów powierzchni takich jak np. parkietów, laminatu, płytek, nawierzchni ceramicznej, dywanów itp. Folie grzewcze można instalować na podłogi, sufity i ściany.

 

Zobacz również ...

Komfort

Zdrowie

 

 

Sunlike Polska - Centrum Energii Słonecznej - Ogrzewanie Podczerwienią - Czy warto?

Umów się
na bezpłatną wycenę !

Ul. Wiosenna 12
55-003 Nadolice Małe
NIP 8971784095

Kontakt telefoniczny:
+48 888 55 10 10

email: biuro@sunlike.eu