Fotowoltaika

DARMOWA ENERGIA ZE SŁOŃCA
PRZEZ CAŁY ROK !

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę ?

Korzystanie z bezpłatnego i niewyczerpalnego źródła energii jakim jest Słońce wiąże się z wieloma korzyściami. Produkując energię odnawialną przyczyniamy się do redukcji emisji CO 2 do atmosfery oraz płacimy niższe rachunki za prąd. Energię promieniowania słonecznego można zamienić bezpośrednio w energię elektryczną dzięki systemowi fotowoltaicznemu. Rynek fotowoltaiki rozwija się w bardzo szybkim tempie. W Polsce od 2019 roku odnotowuje się bardzo duży przyrost mocy pochodzących z instalacji fotowoltaicznych. Polska stała się jednym z wiodących rynków fotowoltaiki w Unii Europejskiej. Obecnie największy przyrost nowych mocy obserwowany jest w segmencie mikroinstalacji – oznacza to dużą aktywność prosumentów indywidualnych i biznesowych. Kim jest prosument? Prosumentem określamy podmiot, który jednocześnie produkuje i konsumuje energię elektryczną wyprodukowaną we własnej mikroinstalacji.
Firma Sunlike Polska kieruje swoją ofertę z zakresu fotowoltaiki zarówno dla gospodarstw domowych jak i firm oraz gospodarstw rolnych.

w ciągu dnia system fotowoltaiczny produkuje dla Ciebie darmową energię
bezobsługowy system fotowoltaiczny zapewni Ci wygodę i czysty zysk na lata
rządowy program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych „Mój Prąd” do 5 tys. zł
w ciągu dnia system fotowoltaiczny produkuje dla Ciebie darmową energię
fotowoltaika to oszczędność, bezpieczeństwo i dbałość o środowisko
dofinansowania unijne
nadwyżka prądu, którego nie wykorzystasz trafi do zakładu energetycznego
odnawialne źródła energii to nie chwilowy trend – to inwestycja w przyszłość
korzystne oferty kredytowe na odnawialne źródła energii w wielu bankach
zmagazynowaną energię możesz odebrać w dowolnej chwili
możliwość skrzystania z pożyczki leasingowej oraz leasingu
A co z magazynowaniem energii?

Bardzo duży przyrost mocy pochodzących z OZE może prowadzić do problemów ze stabilizacją sieci energetycznych. Dlatego też szczególnie ważne zaczyna być magazynowanie energii – wśród osób samodzielnie produkujących prąd to bardzo ważny aspekt, szczególnie w przypadku większych instalacji u klientów biznesowych, gdzie nadmiar wyprodukowanej energii mógłby zostać zmagazynowany na miejscu, w specjalnych akumulatorach. Aktualnie w Polsce jest to wciąż dość kosztowne rozwiązanie, jednak ze względu na rosnący potencjał magazynów energii oraz wdrażanie nowych technologii warto mieć na uwadze to, że w ciągu najbliższych lat ich ceny na pewno spadną oraz powstaną różne formy wsparcia finansowego. Warto też dodać, że Urząd Regulacji Energetyki planuje wprowadzić zmiany we wsparciu prosumentów m.in. umożliwiając im magazynowanie energii dzięki czemu staną się tzw. fleksumentami.

sprawdź naszą ofertę

gospodarstwa domowe

gospodarstwa rolne

przedsiębiorstwa

gospodarstwa

 domowe

Czy fotowoltaika się opłaca? Od czego zacząć ?

Zanim podejmiemy decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznej musimy ustalić zapotrzebowanie energetyczne domu – przyjmuje się, że rodzina czteroosobowa zamieszkująca dom jednorodzinny, zużywa ok. 5000 kW/rok. Zakładając, że około 30% wyprodukowanej energii zostanie zużyte na potrzeby własne – potrzebna będzie mikroinstalacja o mocy 6kW, w której skład wchodzić będzie około 18 paneli PV, falownik (inwerter), system montażowy, skrzynka AC/DC. Łączny koszt takiej instalacji wraz z robocizną wyniesie około 30 000 zł brutto.
Warto pamiętać, że koszty inwestycji w fotowoltaikę, zwracają się po 6/7 latach w zależności od bieżącego zużycia produkowanej energii. Jednym z ważniejszych aspektów przy rozpatrywaniu montażu fotowoltaiki są zredukowane do minimum opłaty za prąd.

Aby obniżyć koszty zakupu instalacji fotowoltaicznej, można skorzystać z dofinansowań i dotacji – głównym źródłem dofinansowań inwestycji prosumenckich w Polsce jest program Mój Prąd, który gwarantuje dopłaty do zakupu instalacji fotowoltaicznej w wysokości 5 tys. zł. Program ten obejmuje instalacje o mocy 2-10 kW

gospodarstwa

 rolne

Coraz większą popularność zyskują instalacje fotowoltaiczne w gospodarstwach rolnych. Opłaty za prąd są zazwyczaj bardzo dużym wydatkiem dla rolników oraz hodowców m.in. z uwagi na stosowanie coraz bardziej zaawansowanych technologii oraz rosnąca liczbę maszyn o dużym zapotrzebowaniu energetycznym. Wiąże się to z bardzo wysokimi opłatami za prąd. Dlatego też fotowoltaika staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem obniżającymi rachunki za energię w gospodarstwach rolnych.

Rolnicy oraz hodowcy płacący podatek rolny mogą odliczyć od niego 25% wartości inwestycji fotowoltaicznej. Przyznanie ulgi podatkowej polega na odliczeniu 25% kwoty systemu fotowoltaicznego od wysokości podatku rolnego oraz 25% ulgi od udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych.

W 2019 roku wystartował również program dotacji dla rolników AgroEnergia, którego celem jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w sektorze rolniczym. W ramach programu Agroenergii można ubiegać się o dotację albo o pożyczkę na przedsięwzięcia takie jak instalacje fotowoltaiczne, elektrownie wiatrowe oraz pompy ciepła służące zaspokajaniu własnych potrzeb energetycznych Wnioskodawcy o mocy zainstalowanej większej niż 10 kW oraz nie większej niż 50 kW. W ramach realizowanej instalacji fotowoltaicznej bądź elektrowni wiatrowej dofinansowaniu może podlegać towarzyszący magazyn energii elektrycznej. Dofinansowaniu nie podlegają projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji.

Firma Sunlike oferuje kompleksową obsługę fotowoltaiczną gospodarstw rolnych. Przeprowadzamy przez cały proces od projektu, poprzez montaż i zgłoszenie instalacji do sieci energetycznej oraz pomoc w uzyskaniu dotacji.

przedsiębiorstwa

Firma niezależna energetycznie

Fotowoltaika jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw m.in. ze względu na ciągły wzrost cen energii elektrycznej i bardzo wysokie rachunki za prąd. Dzięki nowelizacji Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, przedsiębiorcy produkujący energię elektryczną w mikroinstalacji fotowoltaicznej, również są prosumentami, jeśli wytwarzanie energii nie stanowi przedmiotu ich działalności oraz moc instalacji nie przekracza 50 kW. Dzięki temu mogą rozliczać energię w uproszczony sposób. Inwestycja w instalację prosumencką jest dla firm korzystna, ponieważ nie wymaga pozwolenia na budowę oraz koncesji na sprzedaż energii.

Firma Sunlike oferuje montaż instalacji fotowoltaicznych zarówno dla firm będących prosumentem, jak i dla tych, których zapotrzebowanie energetyczne przekracza 50 kW.

W przypadku firm do 50 kW przeprowadzany jest bezpłatny audyt rzeczowo-finansowy. Kolejnym krokiem jest zaprojektowanie instalacji oraz przygotowanie oferty na podstawie zebranych podczas audytu danych. Pracownicy dokonują kalkulacji kosztów oraz analizy zużycia energii i przepływu środków pieniężnych na najbliższe 20 lat. Kalkulacja jest przeprowadzana w oparciu o aktualną ofertę cenową dostawców ,wysokość rachunków za prąd, zapotrzebowanie energetyczne przedsiębiorstwa, bieżące zużycie energii elektrycznej oraz rodzaj planowanych dofinansowań. W ramach oferty, pracownicy firmy Sunlike zajmują się formalnościami, zgłoszeniem instalacji do operatora sieci energetycznej oraz pomagają uzyskać dofinansowawania.

Dla firm o zapotrzebowaniu energetycznym przekraczającym 50 kW, fotowoltaika wciąż jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, przede wszystkim ze względu na znaczne obniżenie wysokości rachunków za prąd.

Firma Sunlike oferuje korzystne rozwiązania finansowe dla przedsiębiorstw takie jak leasingi, pożyczki leasingowe, finansowania unijne.

Przeprowadzamy przez cały proces przygotowania dokumentacji od projektu koncepcyjnego poprzez projekt wykonawczy, uzgodnienie warunków przyłączenia z zakładem energetycznym oraz uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Dlaczego warto nam zaufać?
Oferujemy profesjonalne doradztwo, szybką realizację oraz konkurencyjne ceny
Posiadamy własne wykwalifikowane zespoły instalatorów
Zaprojektujemy dla Ciebie system fotowoltaiczny indywidualnie dobrany do Twoich potrzeb
Zajmujemy się wszystkimi formalnościami od A do Z
Dobieramy odpowiednie wsparcie finansowe w postaci kredytów, leasingu, dofinansowań
Oferujemy produkty czołowych producentów z branży fotowoltaicznej

Bezpłatny audyt fotowoltaiczny

W oparciu o profesjonalny audyt fotowoltaiczny wykonywany przez naszych ekspertów, każdy z klientów otrzymuje indywidualne rozwiązanie dobrane na podstawie przeprowadzonej analizy zapotrzebowania na energię elektryczną oraz zidentyfikowane możliwości montażowe panujące na terenie nieruchomości.

Projekt instalacji

Nasz zespół inżynierów wykona dla Ciebie projekt elektryczny oraz wizualny Twojej instalacji fotowoltaicznej. Zaproponowane rozwiązanie stworzymy w oparciu o certyfikowane i spełniające normy zakładów energetycznych podzespoły o najwyższej jakości.

Montaż instalacji

W opraciu o powstałą dkoumentację techniczną wykonamy montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wstępny rozruch. Czas montażu to około 1-3 dni dla instalacji o mocy nie przekraczającej 20 kW.

Zgłoszenie do sieci

Nasza praca nie kończy się na montażu, nasz dział techniczny w ramach oferty przygotowuje również kompletne dokumenty niezbędne do przyłączenia instalacji.

Monitoring oszczędności

Na życzenie klienta prowadzimy stały monitoring uzysków z instalacji a w razie konieczności nasz dział serwisowy przygotowany jest na szybką reakcję.

Nie czekaj !

sprawdź jeszcze

Podczerwień

Pompy ciepła

Rekuperacja