Fotowoltaika

darmowa energia ze słońca
przez cały rok

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika w gospodarstwie

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych

Czy panele fotowoltaiczne, fotowoltaika jest opłacalna?
Od czego zacząć?

1.

Ustal zapotrzebowanie energetyczne swojego gospodarstwa

Przeanalizuj dokładnie dotychczasowe rachunki za prąd i przemyśl czy w przyszłości Twoje zapotrzebowanie energetyczne ulegnie zmianie.

2.

Zaoszczędź na rachunkach za prąd

Fotowoltaika zapewni Ci zredukowanie rachunków do minimum – ciesz się oszczędnościami jakie niesie domowa instalacja fotowoltaiczna (instalacje fotowoltaiczne, panele fotowoltaiczne)

3.

Pamiętaj aby inwestycję w fotowoltaikę rozpatrywać długoterminowo

Koszty inwestycji w fotowoltaikę mogą zwrócić się już po 6 latach, po czym pozostanie Ci jedynie korzystanie z darmowego prądu bez żadnych dodatkowych wydatków.

4.

Skorzystaj z programu Mój Prąd 5.0

Obniż koszty zakupu instalacji PV korzystając z rządowego programu Mój Prąd, 5.0 który gwarantuje dopłaty do zakupu, dowozu i montażu: instalacji fotowoltaicznej, urządzeń do magazynowania energii, ciepła oraz systemów do zarządzania wytworzoną energią.

5.

Chroń środowisko

Korzystając poprzez panele słoneczne z niewyczerpalnego źródła energii jakim jest Słońce, przyczyniasz się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery chroniąc jednocześnie środowisko.

Panele słoneczne, instalacje fotowoltaiczne – zapraszamy – dotacje fotowoltaika Wrocław, Oleśnica, Wałbrzych, woj. dolnośląskie/ lubskie i inne.

Fotowoltaika dla firm

Jak to działa?

Produkujesz energię
elektryczną za darmo

Oszczędzasz pieniądze
na rachunkach

Zarabiasz na sprzedaży
energii do sieci

Posiadasz niezależność
od podwyżek cen energii

Tworzysz lepsze,
ekologiczne środowisko

Podnosisz wartość
nieruchomości

Zostań przedsiębiorcą niezależnym energetycznie!

Jeśli zapotrzebowanie energetyczne Twojej firmy nie przekracza 50 kW możesz założyć instalację prosumencką i rozliczać energię w uproszczony sposób – taka inwestycja nie wymaga pozwolenia na budowę oraz koncesji na sprzedaż energii

Firmy o większym zużyciu energii przeprowadzamy przez cały proces przygotowania dokumentacji od projektu koncepcyjnego poprzez projekt wykonawczy, uzgodnienie warunków przyłączenia z zakładem energetycznym oraz uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Nasze referencje

(kliknij, aby powiększyć)

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych

Jesteś właścicielem gospodarstwa rolnego?
Twoje rachunki za prąd są zdecydowanie za wysokie?

Skorzystaj z naszej oferty – zajmujemy się kompleksową obsługą fotowoltaiczną gospodarstw rolnych. Przeprowadzamy przez cały proces od projektu, poprzez montaż i zgłoszenie instalacji do sieci energetycznej oraz pomoc w uzyskaniu dotacji.

TO SIĘ OPŁACA!
 

Co zyskujesz inwestując w fotowoltaikę w swoim gospodarstwie?

Stajesz się niezależny energetycznie

Oszczędzasz dzięki niskim rachunkom za prąd

Możesz odliczyć od podatku rolnego 25% wartości inwestycji fotowoltaicznej

AgroEnergia – program dotacji instalacji PV dla rolników

 
Co dla Ciebie zrobimy?

Bezpłatny audyt fotowoltaiczny

W oparciu o profesjonalny audyt fotowoltaiczny wykonywany przez naszych ekspertów, każdy z klientów otrzymuje indywidualne rozwiązanie dobrane na podstawie przeprowadzonej analizy zapotrzebowania na energię elektryczną oraz zidentyfikowane możliwości montażowe panujące na terenie nieruchomości.

Projekt instalacji

Nasz zespół inżynierów wykona dla Ciebie projekt elektryczny oraz wizualny Twojej instalacji fotowoltaicznej. Zaproponowane rozwiązanie stworzymy w oparciu o certyfikowane i spełniające normy zakładów energetycznych podzespoły o najwyższej jakości.

Montaż instalacji

W oparciu o powstałą dokumentację techniczną wykonamy montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wstępny rozruch. Czas montażu to około 1-3 dni dla instalacji o mocy nie przekraczającej 20 kW.

Zgłoszenie do sieci

Nasza praca nie kończy się na montażu, nasz dział techniczny w ramach oferty przygotowuje również kompletne dokumenty niezbędne do przyłączenia instalacji.

Monitoring oszczędności

Na życzenie klienta prowadzimy stały monitoring uzysków z instalacji a w razie konieczności nasz dział serwisowy przygotowany jest na szybką reakcję.

Nie czekaj!

Fotowoltaika do domu i dla gospodarstw – poznaj korzyści z instalacji tego nowoczesnego systemu!

W przypadku fotowoltaiki do domu wiele osób obawia się kosztów, które wiążą się z instalacją systemu. Warto jednak pamiętać, że dzięki rządowemu programowi Mój Prąd możesz uzyskać dopłatę do zakupu, co z pewnością obniży nakład pieniężny, a już po 6 latach koszty inwestycji zwrócą się w całości! W przypadku większych podmiotów, np. fotowoltaiki dla gospodarstw, takie działania również mają sens – instalacja zapewnia niezależność energetyczną, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o przerwy w dostawach energii. Nic więc dziwnego, że panele fotowoltaiczne we Wrocławiu oraz okolicach są coraz częściej widywane. Jak jednak pozyskiwany jest prąd? Najważniejszym elementem są ogniwa, łączone w moduły, które przekształcają energię w potrzebny do zasilania ładunek. Ogniwa produkuje się ze specjalnego materiału półprzewodnikowego, na który oddziałuje nie tylko promieniowanie słoneczne, ale też temperatura. Projektem instalacji zajmiemy się oczywiście my – dzięki temu będziesz miał pewność, że będzie ona spełniała wszystkie normy!

Dlaczego warto wybrać naszą firmę? Oferujemy najwyższej jakości panele fotowoltaiczne we Wrocławiu!

Jeśli zależy Ci na tym, aby wybrać specjalistów w zakresie fotowoltaiki we Wrocławiu, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Nasz zespół działa na rynku od 2012 roku, gromadząc ekspertów o zróżnicowanych kompetencjach z zakresu energii odnawialnej. Doskonale rozumiemy, że fotowoltaika domu oraz fotowoltaika dla gospodarstw wymagają różnego podejścia. Dlatego też na bieżąco śledzimy informacje dotyczące zmian prawnych, możliwych dofinansowań, nowych technologii i innych tematów, związanych z naszą branżą. Decydując się na skorzystanie z usług Sunlike możesz liczyć na profesjonalne doradztwo na każdym etapie sprzedaży – zapewniamy m.in. darmowy audyt, po którym będziemy w stanie dokładnie oszacować koszty oraz zaprojektować dopasowany do Twojej nieruchomości system. Zapraszamy do kontaktu – dołącz do grona zadowolonych Klientów i zadbaj o środowisko razem z nami!

Fotowoltaika z magazynem energii

Magazyny energii stanowią idealne uzupełnienie instalacji fotowoltaicznych.

Co zyskujemy inwestując w magazyn energii?

niezależność – magazyny energii chronią prosumentów przed przerwami w dostawach prądu

gromadzenie i przechowywanie nadwyżek wyprodukowanej energii

optymalizacja kosztów

wsparcie dla ładowarek elektrycznych

Największą popularnością cieszą się magazyny energii on-grid czyli takie, które podłączamy do sieci energetycznej. Dzięki dodatkowym urządzeniom, zabezpieczeniom i licznikowi energii prosument może w pełni monitorować ilość wyprodukowanego prądu oraz odesłanego do sieci i z niej pobranego.

Drugi typ magazynów energii to instalacje autonomiczne czyli off-grid, które zastosowanie znajdują w niewielkich, odizolowanych obiektach np. domkach letniskowych, działkach. Magazynowanie w systemach autonomicznych jest proste, ponieważ w ich przypadku opiera się jedynie na wykorzystaniu akumulatorów i regulatorów.

Fotowoltaika dolnośląskie do różnorodnych zastosowań

Działamy nie tylko na terenie Wrocławia, ale także na obszarze całego województwa dolnośląskiego. Fotowoltaika wciąż zyskuje na popularności, a SUNLIKE dostarcza najnowsze rozwiązania z jej zakresu na bieżąco. Naszymi klientami są zarówno przedsiębiorstwa jak i osoby prywatne. Docieramy wszędzie, gdzie potrzebna jest energia i gdzie istnieje możliwość zainstalowania profesjonalnych paneli. Biorąc pod uwagę fakt, że nawet współcześnie zdarzają się duże awarie elektrowni w takich miastach jak Wrocław fotowoltaika ma szczególną rację bytu. To nie tylko alternatywne źródło energii, ale także – źródło pozwalające magazynować jej nadwyżki. Ta kwestia, w równym stopniu co Wrocławia, dotyczy także mniejszych ośrodków przemysłowych oraz miejscowości na Dolnym Śląsku. Fotowoltaika nie ogranicza swojego potencjału: sprawdzi się zatem w przypadku domu jednorodzinnego, jak również jako fotowoltaika dla firm lub inwestycja w postaci rozległych farm fotowoltaicznych – do zastosowań na skalę przemysłową.

Fotowoltaika Wrocław i jej atuty

Wrocław jest jednym z dużych miast, a także – jednym z postrzeganych jako najbardziej postępowe i dynamicznie rozwijające się na całej mapie Polski. Trudno wyobrazić sobie egzystencję takiej aglomeracji bez prądu. Tymczasem większość dotychczasowych dostawców energii uzależniona jest od zewnętrznych dostawców, dlatego nie jest w stanie zagwarantować stuprocentowej ciągłości w dostarczaniu prądu. Ponadto – są to najczęściej źródła, które nie gwarantują możliwości magazynowania energii „na zapas”. Fotowoltaika Wrocław jest zatem rozwiązaniem zdecydowanie przyszłościowym. Chociaż w typowo miejskim ośrodku jest raczej niewiele możliwości na założenie wspomnianej powyżej fotowoltaicznej farmy, to takie możliwości, przede wszystkim tam, gdzie prąd zużywany jest w umiarkowanych ilościach, np. w domach czy w  biurach, daje już niewielka liczba paneli. Dużym plusem fotowoltaiki jako takiej jest to, że po jej zainstalowaniu rachunki za prąd zostają obniżone praktycznie do zera, co w znaczący sposób wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych budynku.

Fotowoltaika dolnośląskie i jej potencjał

Jednorazowa instalacja paneli, paneli wysokiej jakości od profesjonalnych dostawców, to możliwość pozyskiwania energii za ich pośrednictwem nawet przez kilka dekad! Wszystko zależy naturalnie zarówno od intensywności ich użytkowania i eksploatacji, jak i od jakości samych paneli. Dostawcy, którzy utrzymują się na tym rynku i są najchętniej wybierani współpracują z producentami sprzętu tego typu najwyższej jakości. Jednorazowo jest to być może nieco większy wydatek, jednak w kwestii takiej jak fotowoltaika Wrocław dofinansowanie działa dokładnie tak, jak na terenie całego kraju. Warto jednorazowo zainwestować nieco większą kwotę w wysokiej jakości panele, aby uniknąć konieczności wymiany ich w relatywnie niedługim czasie. Nawet, jeżeli przepisy dotyczące dofinansowania zmieniają się, to najlepsi dostawcy takich rozwiązań są naturalnie na bieżąco jeśli chodzi o tą tematykę i przygotowują ofertę jak najlepiej dopasowaną do realiów rynku oraz potrzeb klientów.

Fotowoltaika Wrocław dofinansowanie i inne kwestie

Oprócz dofinansowania na podstawie różnego rodzaju programów rządowych, takich jak Mój Prąd 5.0, Czyste Powietrze 2022, Czyste Powietrze Plus czy Moje Ciepło 2022, sunlike.eu pomoże Ci m.in. w uzyskaniu kredytu na sfinansowanie inwestycji jaką jest własna instalacja fotowoltaiczna. Jest to zazwyczaj duża inwestycja, przekraczająca jednorazowo przeciętne możliwości gospodarstwa domowego czy też niewielkiego przedsiębiorstwa, jednak w perspektywie kolejnych lat – nie wymaga zazwyczaj dodatkowych kosztów. Jeśli chodzi o Wrocław fotowoltaika nadal się rozwija. Fotowoltaika jako taka ma także wiele do zaoferowania rolnikom. Chociaż nie uchodzą oni w powszechnej świadomości za przedsiębiorców sensu stricto, choćby dlatego, że ich działalność prowadzona jest często na innych zasadach niż pozostałe firmy, to właśnie w nowoczesnych gospodarstwach rolnych prąd pełni niezwykle istotną rolę. Tymczasem właśnie na obszarach wiejskich najczęściej zdarzają się przerwy w jego dostawach. Fotowoltaika i zapasy prądu to alternatywa dla kosztownych i znacznie bardziej awaryjnych agregatów.