Magazyny Energii

magazyn-energii-wroclaw

Coraz częstsze problemy z przeciążeniami sieci i rozliczeniami produkowanego prądu z paneli fotowoltaicznych zmuszają do szukania alternatyw. Magazyny energii umożliwiają efektywne zużywania energii elektrycznej w momencie kiedy to Ty potrzebujesz prądu.

Stwórz swoją niezależność energetyczną

Zdobądź aż 26 000 zł dofinansowania w programie Mój Prąd 5.0

W Sunlike załatwimy wszystkie formalności za Ciebie!

Dobierzemy odpowiedni magazyn energii dla Twoich potrzeb

W Sunlike dobieramy dla Ciebie magazyn w taki sposób aby zoptymalizować zużycie energii płynącej z fotowoltaiki, zapewnić maksymalizację Twoich oszczędności oraz bezpieczeństwo w przypadku awarii zasilania.

Jak działa magazyn energii?

W ciągu dnia nadwyżki prądu wyprodukowanego przez mikroinstalacje PV trafiają do magazynu energii zamiast do sieci energetycznej. Dopiero kiedy magazyn będzie w pełni naładowany, energia trafi do sieci przesyłowej.

W nocy, kiedy instalacja nie produkuje energii Twój dom zasilany jest prądem zgromadzonym w magazynie energii. Kiedy zapas energii w magazynie się wyczerpie instalacja zacznie pobierać prąd z sieci. W przypadku przerwy w dostawie energii np. podczas burzy magazyn będzie stanowił awaryjne źródło prądu.

UWAGA NA OSZCZĘDNOŚCI NA RACHUNKU ZA PRĄD

Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii?

Od połowy 2024 roku prosumenci korzystając z net-billingu będą rozliczani nie po średniej miesięcznej cenie energii, ale po średniej cenie godzinowej. To znaczy, że stawki będą się zmieniać w zależności od pory dnia i poziomu popytu na energię.

Dzięki magazynowaniu energii w okresach, gdy jest ona tańsza, możesz uniknąć zakupu drogiej energii elektrycznej w czasie, gdy ceny są najwyższe.

ZALETY MAGAZYNÓW ENERGII

OSZCZĘDNOŚĆ I NIEZALEŻNOŚĆ 


Maksymalnie wykorzystujesz energię wyprodukowaną przez Twoją instalację fotowoltaiczną oraz stajesz się niezależny od dostaw energii z sieci publicznej. 

NAŁADUJ KIEDY PRĄD JEST TAŃSZY

To Ty decydujesz do jakiego poziomu i kiedy ma być ładowany Twój magazyn energii. (Np. w każdy piątek od godziny 20:00 do poziomu 70%).

BEZPIECZEŃSTWO

Magazyny energii, które montujemy posiadają funkcję EMS (Emergency Power Supply), czyli podtrzymywania zasilania odbiorników pod czas zaniku zasilania z sieci energetycznej. 

DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ

Układ BMS oraz wysoka jakość komponentów sprawiają, że urządzenie jest w stanie przepracować dużą liczbę cykli pracy (ponad 6000).

SKALOWALNOŚĆ

Rozbuduj swój magazyn o kolejne moduły tworząc większe możliwości magazynowania i oszczędzaj więcej.

NOWOCZESNY DESIGN

Niewielki rozmiar urządzeń oraz przyjazna dla oka estetyka pozwala umieścić magazyn w każdym pomieszczeniu.

Dofinansowanie na magazyn energii - zdobądź aż 26 000 zł 
w programie Mój Prąd 5.0

W Sunlike załatwimy wszystkie formalności za Ciebie!