Tanie ogrzewanie na podczerwień
we Wrocławiu

komfort i oszczędność

Ogrzewanie podczerwienią to nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie. Energia elektryczna stanowi powszechnie dostępne źródło ciepła – bezpieczne, bez konieczności magazynowania opału oraz bez emisji spalin. Dzięki promieniowaniu podczerwieni otrzymujesz komfortowe ciepło, przyjemny klimat i długotrwałe dobre samopoczucie w domu.

Niskie koszty eksploatacji

Oszczędność energetyczna

Wysoki komfort termiczny

Wydajność

Zdrowe ciepło

Precyzyjna regulacja

Poznaj nowoczesny i ekonomiczny system grzewczy jakim jest folia grzewcza

TSW Sunlike

Wysoka sprawność i wydajność
Tylko 5 minut potrzeba folii TSW-SUNLIKE do osiągnięcia maksymalnej pożądanej temperatury.
Żywotność ponad 50 lat
Gwarancja 30 lat

Niezawodny system ogrzewania o żywotności wiele razy dłuższej niż inne alternatywne formy ogrzewania.
Antybakteryjne działanie
Folia TSW-SUNLIKE wykazuje działanie antybakteryjne w związku z nasyceniem powietrza anionami.
Brak promieniowania elektromagnetycznego
Folia TSW-SUNLIKE nie jest źródłem niechcianego promieniowania elektromagnetycznego.
99,9% wydajności
Folia TSW Sunlike wyróżnia się większą wydajnością (99,9%) niż inne folie typu ALL-COATED.
Zdrowe ciepło
Technologia TSW-SUNLIKE jest źródłem zdrowego ciepła i jest biologicznie optymalna dla naszego organizmu.
Karta techniczna folia Sunlike
Sunlike – Instrukcja montażu folii grzewczej
Folder informacyjny Sunlike
 

Promienniki Digel

Firma Sunlike posiada w swojej ofercie promienniki niemieckiego producenta Digel HEAT.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych grzejników konwekcyjnych promienniki na podczerwień nie ogrzewają powietrza. Zamiast tego, przepuszczają fale podczerwone bezpośrednio do ścian, mebli i ludzkiego ciała, szybko i łatwo zapewniając przyjemny klimat w pomieszczeniu – bez zawirowań kurzu i powietrza. Technologia, która za tym stoi: specjalny przewód grzejny jest instalowany w modułach grzejnych na dużej powierzchni. Dzięki temu, moduły mogą w bardzo krótkim czasie nagrzać się do 100°C i oddać ciepło bezpośrednio do pomieszczenia.

Promienniki podczerwieni DIGEL HEAT można eksploatować wszędzie tam, gdzie możliwe jest podłączenie do prądu. Nie są wymagane wysokie koszty inwestycji w złożone systemy rurociągów. Każdy moduł grzewczy jest autonomiczny i gotowy do użycia z pełną mocą zaraz po włączeniu. Jeśli chodzi o energię odnawialną, tanie ogrzewanie na podczerwień jest idealnym partnerem dla mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Dlaczego warto wybrać DIGEL HEAT?

Niskie koszty
inwestycyjne
oraz
eksploatacyjne

Pozwala
zaoszczędzić
przestrzeń
w Twoim domu

Możliwość
połączenia
z foto-
woltaiką

Komfort i czyste
powietrze bez
unoszącego
się kurzu

 

Promienniki Extreme Line

Firma Sunlike jest jedynym dystrybutorem promienników Extreme Line – pionierów z zakresu wydajności energetycznej, projektowania produktu i łatwości użytkowania.

Promienniki Extreme Line łączą w sobie design, innowacyjne rozwiązania techniczne, energooszczędność i łatwość użytkowania. Równomierna moc promieniowania, możliwość ustawienia różnych poziomów mocy oraz elegancki i 

Gdzie można zastosować promienniki Extreme Line?
Zadaszony obszar na zewnątrz
Ogrody zimowe
Tarasy
Stanowiska robocze
Balkony i werandy
Gastronomia – teren zewnętrzny
Pergole
Obszar wellness

Firma Sunlike jest jedynym dystrybutorem promienników Extreme Line – pionierów z zakresu wydajności energetycznej, projektowania produktu i łatwości użytkowania.

 

Dlaczego warto zainwestować w podczerwień?

Tak jak fale ciepła z promiennika podczerwieni przenikają do cząsteczek ścian, mebli i przedmiotów w pomieszczeniu i ogrzewają je, promienie źródła ciepła są pochłaniane przez ludzkie ciało. Prowadzi to do bardzo przyjemnego poczucia ciepła.
Nie dziwi zatem fakt, że w międzyczasie wiele placówek medycznych i terapeutycznych coraz częściej zwraca się ku technologii grzewczej ogrzewania podczerwienią.

Systemy grzewcze na podczerwień mają niską wartość elektro smogu i generują fale ciepła w podczerwieni. Jest to forma energetyczna, która jest pozytywnie oceniana i postrzegana jako korzystna dla organizmu ludzkiego. Dzięki promieniowaniu podczerwieni otrzymujesz komfortowe ciepło, przyjemny klimat i długotrwałe dobre samopoczucie w domu.

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Podczerwień w całości bez strat przechodzi przez powietrze wnikając w głąb ciała do 8cm, ogrzewając je oraz wszystkie elementy w pomieszczeniu – meble, ściany itp. Skumulowane ciepło jest oddawane przez ogrzane przedmioty, dzięki czemu ogrzewanie podczerwienią możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • ciepło generowane bezpośrednio przez folię w postaci promieni podczerwieni;
  • ciepło oddawane przez ogrzane przedmioty i ściany.

Wykorzystanie dwóch rodzajów ogrzewania prowadzi do uzyskania efektu ogrzewania promieniami słonecznymi –odczuwalna temperatura w pomieszczeniu jest o 2-4 stopnie wyższa niż temperatura rzeczywista powietrza.
Jedną z cech charakterystycznych promieni dalekiej podczerwieni (FIR) jest łatwość przenikania przez tkanki ludzkie. Gdy to nastąpi, zostanie utworzony naturalny rezonans, który ma wiele korzystnych właściwości. Terapia FIR jest wykorzystywana od ponad trzydziestu lat w leczeniu pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi, które wykazały pozytywne rezultaty.

Ogrzewanie na podczerwień jest w 100% bezpieczne dla zdrowia, nie emituje szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, a od kilkudziesięciu lat wykorzystuje się je w medycynie, rehabilitacji oraz w regenerujących zabiegach kosmetycznych. Oprócz tego folie grzewcze posiadają udowodnione działanie antybakteryjne. Dodatkowo znacznie poprawiają jakość powietrza, oddając przyjemne ciepło.

Jaki typ ogrzewania wybrać?

Dopasowanie odpowiedniego rodzaju ogrzewania jest zależne od wielu czynników m.in. konstrukcji i kubatury domu, izolacji termicznej, charakteru zabudowy oraz położenia budynku. Kluczowy jest również dostęp do miejskiej sieci ciepłowniczej lub instalacji gazowej.

Czynnikiem decydującym przy wyborze ogrzewania domu jest zazwyczaj aspekt finansowy. Planując system grzewczy w swoim domu, trzeba pamiętać o przyszłych potrzebach mieszkańców – czy obsługa kotła lub ciągłe uzupełnianie opału w kominku nie będzie stanowić przeszkody w wieku emerytalnym.

Ważna jest również kwestia bezpieczeństwa oraz dążenie do oszczędności energetycznej wykorzystując ekologiczne rozwiązania.

Porównując możliwe źródła energii zarówno pod względem inwestycyjnym jak i ekonomicznym, ogrzewanie elektryczne, mimo wielu błędnych stereotypów jest korzystne finansowo. Ogrzewanie podczerwienią to nowoczesne i przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie. Energia elektryczna to powszechnie dostępne źródło ciepła – bezpieczne, bez konieczności magazynowania opału oraz bez emisji spalin.

Ogrzewanie na podczerwień jest tańsze na poziomie inwestycyjnym, ponieważ wykorzystujemy odpowiednio rozbudowaną instalację elektryczną, nie przejmując się budową kominów, kotłów itp. Urządzenia grzewcze wykorzystujące prąd cechują się bardzo wysoką sprawnością (brak strat ciepła na przesyle). Pobór energii dostosowujemy do bieżących potrzeb regulując czas i ilość poboru w ciągu doby.

Ogrzewanie podczerwienią to oszczędność energetyczna – dostarczane jest tylko tyle ciepła ile potrzebujemy. Niecentralne ogrzewanie w przeciwieństwie do ogrzewania centralnego, pozwala na dowolne kształtowanie temperatury we wszystkich pomieszczeniach. Zapraszamy – tanie ogrzewanie elektryczne, folia grzewcza, ogrzewanie na podczerwień Wrocław, Oleśnica, Wałbrzych, woj. dolnośląskie, lubuskie oraz inne w całej Polsce.

Zainwestuj w zdrowe ciepło w swoim domu!